Aynı Gün Servis Kaydı : 0212 238 72 22

Klima Btu Kapasitesi Nasıl Hesaplanır

İhtiyacınıza Göre en uygun klima Btu; Klima Kapasitesi Hesaplaması Bulunduğunuz Bölgeye ve Şehire göre değişmektedir. Klima kapasitesini hesaplarken önceliğimi takılacak klimanın kaç mt2 kare yer olduğu ve içeride kaç kişinin bulunacağı ve ışıklandırma sisteminin kaç watt elektirik harcadığı ve gün ışığını ve kaç cam bulunduğu önemli bir konudur. Servisimiz klima satış ve teknik servis konusunda hizmet sunmaktadır. istanbul klima teknik ve arıza bakım montaj servisi her marka klima teknik servisi ve klima ikinci el alım ve sıfır satım hizmetleri..

Klima Hesaplama Panel Sayfamıza Tıklayın Alıcağınız Klimayı Hesaplayın.

Klima Kapasite Hesablaması Nasıl Yapılır?

Klima satın almakmı istiyorsunuz ve nereden başlayacağınızı bilmiyormusunuz klima uzmanlarımız her zaman yanınızda! Klima kapasite hesabı sayesinde ihtiyacınız olan klimayı doğru şekilde seçeceksiniz.

Klima kapasitesi, satın alınacak klimanın ve montaj yapılacak mekânın bulunduğu bölgeye, yapı malzemesine, pencere alanına, güneş ışığı alma miktarına, ortamda bulunan kişi sayısına, ek ısı kaynaklarına ve alanın büyüklüğüne göre belirlendiği bir matematiksel işlemdir. Klima servis ve keşif ekipleri tarafından yapılan klima kapasitesi hesabı, pek çok etkene bağlı olduğu için uzmanları dışında yapılmamalıdır.

Klima BTU hesaplama olarak da karşınıza çıkacak klima kapasite hesaplama sistemi her bölge için farklı değerlerle uygulanır. Yaşanılan yerin iklimine göre belirlenen katsayılar mekan büyüklüğü ile çarpılır ve buna mekanda yaşayacak her kişi sayısı için 600 BTU ilave edilir. Klima kapasite hesabı uzman teknisyenler ve keşif ekipleri tarafından yapılarak her mekan için özel olarak değerlendirilir.

Klima kapasite hesabı nasıl yapılır sorunuza online klima kapasite hesabı sistemimizle de yanıt verebiliriz. Yukarıdaki tabloda istenen bilgileri doldurarak mekanınız için gerekli olan BTU değerini bulabilirsiniz. Klima kapasitesi sonucunuza bakarak en iyi klimayı satın alabilirsiniz. Klima kapasitesi hesaplamak artık çok kolay!

Klima BTU nedir?

British Termal Unit kelimelerinin kısaltması olarak kullanılan soğutma enerjisi birimi BTU, bir libre (453,6 gr) suyun sıcaklığını 63° F’den (17.2222 °C) 64 °F’ye (17.7778 °C) çıkartmak için gerekli olan enerji miktarıdır. Bu tanım, sıcaklık değişimlerinin 1 atmosferlik basınç altında ölçümleri şartında geçerlidir. 1 BTU = 1055,06 Joule = 252 cal = 0,293 Wh
Klimaların BTU değeri nasıl hesaplanır?

Her bölge için bölgenin iklimine göre belirlenen katsayılar odanın büyüklüğü ile çarpılır ve buna her kişi sayısı için 600 BTU ilave edilir.
Klima BTU Hesaplama aracını siteme nasıl eklerim?

Klima BTU Hesaplama aracımızı sitenize ekleyerek mevcut ziyaretçilerinize kolayca farklı bir içerik sunarken aynı zamanda yeni ziyaretçiler elde etme fırsatı da yakalarsınız. Buraya tıklayarak Klima BTU Hesaplama aracımızı kendi sitenizin tasarımına göre özelleştirebilir ve tamamen ücretsiz olarak sitenize ekleyebilirsiniz.

 

KLİMA KAPASİTESİ HESAPLAMA ÖRNEĞİ

Hangi Bölge Sınırları içindesiniz
Maximum Bulunacak Kişi Sayısı
Mekan
Toplam Alanı (m2)
Tavan Yüksekliği (m)
Aydınlatma gücü (Watt)
Cam Şekli
Cam Alanı (m2)

Bir Cevap Yazın