Aynı Gün Servis Kaydı : 0212 238 72 22

Klima Neden Su Akıtır Arızası

Her Marka klima servis hizmeti sunan firmamız Bilge Teknik Servis Tüm istanbul Bölgelerinde En Kaliteli ve güvenilir servis hizmetlerini sunmaktayız.Uzman Ekip Tecrübeli Kadromuzla Hizmetinizdeyiz.

1. Sebeb İç Ünüteden Akıtan Klimalar

Klima neden akıtır konusunda uzman ekiplerimiz şikayetiniz olan klimada en hızlı bir şekilde arıza tespit işlemlerini yaparak klima su akıtma sorununuzu en hızlı şekilde gidermektedirler. Klimalar bir çok sebepten su akıtabilmektedirler. Örneklersek eğer 1. Sebebi İç ünüteden olabilir 2. Sebep ise dış ünüteden olabilir iç üniteden akıtan klima su akıntı sebebi Montaj yapan teknisyenin terazisini iyi yapamadığı durumlarda ve iç ünütenin seprantin dediğimiz bölümlerde difriz veya gaz eksikliğinden dolayı buzlanma yapması ve bu buzlanmanın difriz esnasında hızlı bir şekilde erimesi durumunda hızlı bir su akıntısı olduğundan veya iç ünite tava dediğimiz kısmın çatlak olması gibi durumlarda su akıta bilmektedir. Genellikle Yaz aylarında görünen iç ünite su akıntısı soğutmada çalıştığı için akıtmaktadır.

2. Sebeb Dış Üniteden Akan Su

Sebebleri şunlardır; Klima montajı yaparken terazide olması gereken klima terazisi bozuk olması durumlarda veya dış üneteden akacak suya gider hortumu veya su gider tıpası takılması gerekmektedir. Dış üniteden akan sular genellikle kış aylaraında şikayet olarak dönüş yapmaktadır. Nedeni kışın ısıtmada çalışacağından klimalar dış ünüteden su akıtmaktadır.

 

Bir Cevap Yazın